Dlaczego warto stosować kolagen?

Nieskazitelna cera, twarz bez zmarszczek, elastyczna i gładka skóra to pragnienie wielu kobiet. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa utrzymania młodego wyglądu.

Dowiedz się, dlaczego kolagen został nazwany białkiem młodości oraz w jaki sposób możesz uzupełnić jego deficyt.

Czym jest kolagen?

Kolagen to główny składnik naszej skóry. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Ich cechą charakterystyczną jest elastyczność i wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry oraz regeneracja jej komórek. W skutek utraty kolagenu występują się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją jędrność, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Objawy oraz skutki niedoboru kolagenu

Kolagen produkowany jest w naturalny sposób przez organizm ludzki, oraz podlega regularnej wymianie. Jednak wraz z upływem czasu, organizm stopniowo traci zdolność jego reprodukcji. Liczne choroby, a także wzmożony wysiłek fizyczny, stają się podstawową przyczyną zmniejszenia się ilości kolagenu, a także zaburzeń w jego odtwarzaniu. Zaburzenia te powodują trudności z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także przyczyniają się do pojawiania się zmarszczek, cellulitu, oraz utraty włosów. Przy obniżonej ilości kolagenu skóra staje się zwiotczała, pomarszczona, występują zaburzenia pigmentacyjne. Obniża się również zdolność do wiązania oraz zatrzymywania wody. Skóra jest przesuszona, szorstka i bardzo wrażliwa.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen rzadko pojawia się w pożywieniu. Poza tym jest trudno przyswajalny. Warto więc stosować specjalne suplementy diety. Systematyczne przyjmowanie kolagenu zapewnia widoczne rezultaty. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Produkt ten jest uzyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu jest substancją bardzo podobną do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dlatego lepiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen. Kolagen możemy stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

https://noblehealth.pl/produkt/kolagen-rybi-w-proszku-witamina-c

Najlepiej przyswaja się kolagen w proszku, który możemy rozpuść w wodzie, soku, dodać do jogurtu bądź ulubionego koktajlu. Jeżeli taki sposób Ci nie odpowiada, możesz zdecydować się na kolagen w tabletkach. Wewnętrzną suplementację kolagenem, warto uzupełniać o kremy.

Zalety stosowania kolagenu.

– Wzmacnia kondycję włosów i paznokci. Systematyczne stosowanie kolagenu sprawi, że twoje włosy będą błyszczące, nie będą się kruszyć oraz zażegnasz problem wypadających włosów. Paznokcie staną się twardsze oraz przestaną się łamać.
– Poprawia sprężystość skóry oraz zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie poprawia sprężystość skóry, więc idealnie przyda się osobom, które odchudzają się,
– Wspiera walkę z cellulitem – kolagen wzmacnia popękane włókna, przez które przedostaje się tłuszcz i wydostaje się do góry, występując w formie pomarańczowej skórki.
– Świetnie działa na cerę. Idealny dla kobiet w każdym wieku. Fenomenalnie poprawi stan skóry problematycznej, ale tak samo dobrze zadziała na zmarszczki.