kolagen na stawy – białko młodości

Bóle i sztywność stawów, niemiłe ukłucia, niemiłe odczucia w czasie ruchu, uczucie „ciężkości” nóg i rąk – tego rodzaju udręki oznaczają problemy ze stawami.

Niestety, choroby stawów to dość masowa i dotykająca wielu osób przypadłość. W zmaganiu z nią pomóc jest w stanie kolagen.

Kolagen – czym jest i jak działa?

Kolagen to białko, główny budulec tkanki łącznej w organizmie ludzkim. Na ogół można słyszeć o kolagenie w okolicznościach tkanki skórnej, jej oblicza i sprawności. Nic nadzwyczajnego, gdyż to kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność i sprężystość tkanki skórnej, a jego niedobór – za ujawnianie się prymarnych zmarszczek i zwiotczeń. Mimo wszystko białko, jakim jest kolagen, występuje nie tylko w skórze ludzkiej. Bierze też ważny udział w tworzeniu stawów i ścięgien. Dlatego też problemy stawów najczęściej wynikają, mniej lub bardziej wprost, z niedoborów kolagenu. Oprócz tego, proteina ta jest zawarta w tkance tworzącej blizny, rogówkę oka, na powierzchni tętnic, w tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył, składa się także na budowę kości. Pełni zatem wiele ważnych funkcji w organizmie człowieka, na których nierównowagę i upośledzenie może wpłynąć jej niedostatek.

To, co może opisać kolagen, to niezwykły profil aminokwasowy, o dużym składnie glicyny i proliny. Liczne procesy aminokwasowe które wpływają na tworzenie kolagenu w ciele człowieka, żądają obecności witaminy C. Jej niewystarczające stężenie implikuje zablokowanie syntezy kolagenu, co następnie wywołuje chorobę, jaką jest szkorbut. Słynne rozumienie szkorbutu jako skutku niedoboru witaminy C jest więc nie do końca słuszne. Choroba ta, charakteryzująca się uszkodzeniami tkanki skórnej i błon śluzowych, jak także bólami mięśni, stawów i kości, kruchością tych ostatnich, wypadaniem zębów, niejednokrotnymi samoistnymi krwawieniami, jest bezpośrednią reakcją organizmu na brak odpowiedniej zawartości kolagenu, który nie może być wyprodukowany z przyczyny niedostępności witaminy C. Widzimy więc, jak wielką rolę odgrywa nie tylko kolagen na stawy, ale też na dużo innych narządów i układów w organizmie ludzkim. Oraz, jak okropne zniszczenie jest w stanie przynieść za sobą jego niedobór.

Zastosowanie kolagenu

Odkrycie właściwości proteiny zwanej kolagenem, oraz zbadanie wielorakiej roli, jaką spełnia w ciele ludzkim, pozwoliło na wykorzystanie jej w medycynie i kosmetologii. Kolagen naturalny na stawy, jak i kolagen używany do produkcji innych suplementów, pozyskiwany jest zwykle z organizmów żywych (wyróżnia się kolagen rybi, bydlęcy, wieprzowy). Kolagen który ma zastosowanie jest w medycynie estetycznej – zarówno w chirurgii plastycznej, jak i między innymi w chirurgii oparzeń, jest bowiem środkiem przyspieszającym odnowę warstwy naskórka. Ma zastosowanie również w wytwarzaniu substytutów tkanki skórnej. Kolagen wchodzi w skład wielu kosmetyków, głównie kremów. Co interesujące, używa się go również w przemyśle spożywczym, na przykład do produkcji żelatyny. Nie ma żadnych zastrzeżeń do spożywania kolagenu – jako jeden ze składników żelatyny, występuje w dużej ilości produktów spożywczych. Jego właściwością jest absolutna hipoalergiczność. Wyżej wymieniona charakterystyka kolagenu jest przyczyną tego, że znalazł on zastosowanie także w produkcji różnego rodzaju suplementów diety. Występuje wśród nich między innymi jako kolagen na stawy, choć nie brakuje też preparatów, wykorzystujących jego dobry wpływ na witalność, zdrowie i wygląd tkanki skórnej.

Z jakiego powodu kolagen na stawy w proszku?

kolagen rybi w proszku witamina cLiczne badania wykazały, iż specyfiki farmaceutyczne, które zawierają kolagen na stawy, wspomagają naturalne procesy które zachodzą w środku organizmu, {opierające się|polegające na syntezie kolagenu. Dzieje się tak dlatego dostarczają wystarczającą ilość składników, składających się na budowę struktury stawowej. Faktem stwierdzonym naukowo jest, iż przyswajanie kolagenu wywiera terapeutyczne działanie na problemy z osteoporozą i zapaleniem stawów. Kolagen naturalny na stawy ma wpływ na zwiększenie gęstości kości i ich mineralizację, a również pozwala obniżyć odczuwanie bólu wynikającego ze zmian w chrząstce stawowej. Uzupełnienie kolagenem przeciwdziała doprowadzeniu do jego niedoborów w organizmie, wpływających na rozwijanie się stanów zapalnych stawów, lub choroby zwyrodnieniowej stawów.

W przemyśle farmaceutycznym, kolagen na stawy osiągalny bywa w różnorakiej formie – zarówno pastylek, kapsułek, jak i w postaci sproszkowanej. Skład suplementów opartych na kolagenie, zwykle jest podobny. Przy zakupie wskazane jest jednak zwracać uwagę, aby dany specyfik, oprócz kolagenu, zawierał także witaminę C, która w naturalny sposób wspiera jego przyswajalność i pobudza organizm do jego dodatkowej produkcji. Następnym ważnym składnikiem suplementów z kolagenem jest glukozamina, która wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej.

Kolagen, występujący w farmaceutykach, to naturalny i niegroźny dla organizmu środek. Decydując się na kolagen na stawy w proszku, można przyjmować go w formie rozpuszczonej, przykładowo z ulubionym koktajlem, smoothie, czy nawet z kawą, co wydaje się sympatyczniejsze od łykania tabletek. Najważniejsze pozostaje jednak działanie kolagenu i jego dobry wpływ na wiele fukcji organizmu.

Kolagen na stawy opinie

Kolagen na stawy szczyci się ogromną popularnością w gronie osób, które kiedyś uskarżały się na bóle i utrudnienia ze stawami, wśród sportowców, których stawy są wyjątkowo wystawione na urazy, jak także wśród wszystkich tych, którzy po prostu chcą zadbać o zdrowie i zwinność swoich stawów i przyjmują kolagen profilaktycznie. W sieci znaleźć można słowa wielu ludzi zadowolonych z używania tego środka, czy to w zwalczaniu problemów stawowych, czy też w zapobieganiu im. Kolagen na stawy opinie pozytywne gromadzi bardzo często pośród blogerów promujących aktywny i zdrowy tryb życia. Nie bez wpływu na nie pozostaje fakt, iż działanie kolagenu nie jest sprowadzone jedynie do poprawy pracy stawów. Jako białko będące najważniejszym budulcem skóry, kolagen odpowiada również za jej stan, wygląd i kondycję. Skóra odżywiona kolagenem, to skóra na dłużej zachowująca swoją delikatność, elastyczność, sprężystość – jednym słowem młodość. Przyjmowanie kolagenu to zatem nie tylko wybór zdrowia, ale też wybór dłużej trwającej młodości i sprawności.