Kolagen rybi – dlaczego jest najlepszy?

Produkty z kolagenem biją ostatnio rekordy popularności. Używają je gwiazdy, polecają specjaliści. Na półkach sklepowych znajdziemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki zawierające kolagen.

Jednak badania pokazują, że nie każde preparaty charakteryzują się taką samą skutecznością. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

Kolagen a budowa skóry
kolagen rybi w proszku witamina cSkora nasza w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. Z roku na rok ilość jego w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.
Za jego spadek odpowiadają też inne czynniki, m.in. nazbyt intensywne opalanie. Niedobory te powinny zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze własne fabryki kolagenu znajdujące się w tkance łącznej. Lecz również zaczyna z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra starzeje się i wytraca jędrność. Jako iż w praktyce niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w posiłkach, warto sięgnąć po suplement diety kolagenowe.

Rodzaje kolagenu
Preparaty kolagenowe dostępne na rynku mogą posiadać jeden z trzech rodzajów kolagenu: rybi, kolagen bydlęcy i kolagen wieprzowy. Te dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie oraz łatwo dostępne. Jednak nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Badania wykazały, że najlepszy kolagen jest pozyskiwany z łusek ryb. Jest to powiązane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Więc jest tak dobrze przyswajanym oraz w błyskawicznym tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.
Kolagen rybi i jego wpływ na skórę

Chociaż poprawia on wygląd włosów oraz paznokci oraz doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to inne jego nazwy.

Jak on jak działa:
– wygładza skórę oraz sprawia, że wygląda młodziej;
– pomaga skórze zachować odpowiednie nawilżenie;
– zapobiega powstawaniu zmarszczek;
– wzmacnia elastyczność skóry.
Pamiętaj jednak, iż niezależnie od formy i przeznaczenia produktu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen rybi może spełniać obietnice producenta!