Witamina D3 + K2

Witamina D3, K2 czy dwa w jednym?

W okresie jesienno-zimowym powinno się zatroszczyć o prawidłową suplementację dlatego w szczególności polecamy witaminy z grupy D3.

Wpływ witaminy D3 na ludzki organizm jest ogromnie szeroki, dlatego powinno sie suplementować swoją dietę w okresie jesienno-zimowym tym środkiem. Witamina D3 występuje w różnych postaciach jak: tabletki rozpuszczalne w wodzie, kapsułki czy ampułki. Decydując się na suplementację D3 warto pamiętać, że jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto suplementować ją środkami, które mają szanse wchłonąć się do mechanizmu ludzkiego jak kapsułki tłuszczowe lub ampułki.

Wiele przeprowadzanych badań wskazuje, iz witamina D3 wspiera prawidłowe wchłanianie, wykorzystywanie oraz utrzymywanie witamina d3odpowiedniego stężenia we krwi wapnia oraz fosforu. Odpowiednie stężenie D3 to również zdrowe kości oraz zęby, odpowiednie funkcjonowanie mięśni i działa wspomagająco na układ odpornościowy. Spory wpływ witaminy D3 to również prawidłowe działanie hormonu tarczycy.

Ciekawym środkiem jest połączenie witaminy D3 z K2 Mk7.

Kompleksowe funkcjonowanie D3 z K2 wspiera utrzymanie zdrowych kości oraz absorbcję wapnia do układu kostnego. Jak widać suplementacja witaminą D3 oraz K2 ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, a jego szerokie funkcjonowanie połączone w jednym środku ułatwia zaopatrywanie odpowiedniej ilości obu witamin organizmowi.

Kość składa się spośród ponad 12 minerałów w tym z wapnia. Jednak nie zawsze wapń trafia aż do kości i może osadzać się na tętnicach powodując zwapnienie tętnic. By uniknąć zagrożenia zwapnienia tętnic oraz osteoporozy zalecany jest kompleksowy środek jakim jest witamina D3 MK7 w postaci kapsułek softgel. Rozszerzenie o witaminę K2 wspiera wchłanianie wapnia przez kości.

Zadbaj o zdrowy układ kostny i z witaminą D3 Mk7!