Witaminy na włosy

Czego włosy potrzebują – jakie witaminy na włosy stosować?

Wyjątkowo ładne włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Wszystkie pożądamy włosów lśniących, zdrowych, prawidłowo nawilżonych i najchętniej też takich, które będą się ładnie układać. Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się borykać z szeregiem kłopotów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?biotyna-na-wlosy-krzem

Kondycja włosów niezwykle często jest odbiciem tego, jak się z nimi obchodzimy. A traktujemy je… cóż, zwykle niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie akurat serwujemy im, stosując suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się usprawiedliwione, bo kto znajduje dziś czas na oczekiwanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie wilgotnych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak prawdy, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie ratuje też |częste farbowanie, latem szkodliwy wpływ wpływa na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Przyczyn oddziałujących negatywnie na formę włosów jest zatem bardzo wiele, a pozbycie się ich wszystkich wydaje się być, jeśli nie nieprawdopodobne, to z całą pewnością bardzo trudne. Nie zrezygnujemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uniknąć szkodliwego wpływu czynników atmosferycznych. Jak więc sobie pomóc? Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest skorzystanie z witaminy na włosy. Innym – makabryczne cięcie, ale tego wielbicielki długich pasm spływających na ramiona i plecy chętniej wolałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, podobnie zresztą jak skóra i paznokcie, wymagają witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Wszelkie wysiłki uchronienia włosów za pomocą profesjonalnychszamponów, balsamów, masek i olejków wychodzi na niczym, jeśli włosy nie będą chronione od środka. Sposobem na takie działanie jest doustne zażywanie odpowiednich witamin. Pojawia się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najodpowiedniejsze? Na szczęście nie musimy się już nad tym namyślać i samodzielnie wybierać zestawu przyjmowanych przez nas witamin, bowiem na rynku dostępne są gotowe produkty. Dobrze wykonane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, pojawiają się nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako apetyczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy podium zdobywa biotyna. Dobierając dla siebie komplet witamin, warto sprawdzić, czy w składzie figuruje ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, ciężko o bardziej właściwy składnik.

Biotyna – ratunek dla zniszczonych włosów

Nazywana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni ważną rolę dla pozostawienia zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezastąpiona do w pełni właściwego działania organizmu. Na co dzień raczej nieczęsto zastanawiamy się nad jej działaniem, po prostu go nie zauważając. Nie da się jednak nie zobaczyć rezultatów niedomiaru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może spotęgowane wypadanie włosów i znaczne osłabienie płytki paznokcia, która wyzbyta dobroczynnego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do symptomów niedomiaru biotyny przystoiteż wzrost cholesterolu we krwi. Może pojawić się mrowienie mięśni, a także poczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna na włosy wykonuje więc zaskakująco ważną rolę w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wypadające włosy, łamiące się przy każdej pracy paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez kwestionowania warto zażegnać. Witamina B7 mimo że regeneruje się w sposób naturalny w organizmie, jednak jest wiele czynników, które mogą zaburzyć ten proces. Należy do nich przyjmowanie antybiotyków, konsumowanie alkoholu, jak również niewłaściwa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet przyjęcie sporej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, biorąc biotynę, możemy być pewni, że unikniemy przykrych skutków jej niedostatku. Dodatkowo witamina H zagwarantuje zdrowie skórze. W jaki sposób więc pomaga biotyna na włosy? Włosy pod wpływem zapewniania im odpowiednich dawek witaminy B7, zrobią się gęstsze, mocniejsze, a dzięki połyskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy wystawione na działanie kuracji biotyną osiągają też wyższą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład słońce, mróz, czy stosowanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli zdrowie włosów zawarte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wywołują samoistnie powiązania z aptecznymi półkami, i kolorowymi tabletkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Przyjmowanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie kapsułek. Czyli czynność, która nie należy do najsympatyczniejszych i o której w dodatku łatwo zostawić. Kto natomiast powiedział, że witaminy wyrabiane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, zdecydowanie nie miał słuszności. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najpotrzebniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników wsadzić w apetycznym żelku. Osiągalne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zestawienie witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście nieodzowna dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Najczęściej nie traktujemy swoich włosów do końca z rozwagą. Oczywiście chcemy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty odbiega od tego opisu. Godzimy się na to, żeby prezentowały się niezbyt przystępnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi problemach. „No cóż, to tylko włosy” – myślimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Stan włosów jest poniekąd oznaką tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli stan włosów woła o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też kłopoty na przykład ze skórą. O zdrowie włosów warto więc zająć się się nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu.